Veronika S.

 Veronika se ježdění na koni věnuje již opravdu dlouho. Se svojí první modrookou poničkou Charlotte získala jezdeckou licenci a okusila první nástrahy v drezurním obdélníku v roce 2017. Hned v prvním roce svého závodního drezurního působení se účastnila MČR pony a získala 4. místo. 
V roce 2018 - 2020 byl jejím  dalším pony parťákem pony Jasper, se kterým také získali mnoho hezkých umístění včetně 3. místa na MČR PONY 2018, 5. místa na MČR PONY 2019, 2. místa na MČR PONY 2020.  Její tým doplnil také KWPN pony elegán Lord. Lordíka bohužel trochu provázela smůla, a tak se spolu s Veru v obdélnících příliš neohřáli. Nicméně v roce 2022  se úspěšně účastnili CDI v Brně.

V roce 2021 se Veronika poprvé představila v sedle klisny Givesta MH (Vlastička) a tím začala její kariéra na velkých koních. Vlastička s Veronikou jsou opravdový tým. Na začátku se zdálo, že Vlastička dobře pochopila, že svojí nové drobné jezdkyni musí pomáhat a činí tak do dnes. V roce 2021 se spolu staly mistryněmi ČR, a úspěšně se umisťovaly na svých prvních CDI závodech v Brně, Zakrzově a Hagenu. V roce 2022 ve svém úspěšném mezinárodním tažení pokračovaly a završily ho ziskem 5. místa družstev na ME v Maďarsku a probojováním se do finále mezi 20 nejlepších.
V témže roce začala Veronika sedlat také svého nového parťáka, mladého valacha Delgada, se kterým díky skvělé přípravě od Petra Miki Civišové, získali 3. místo na MČR a 3. místo ve finále Českého drezurního poháru. 
V roce 2023 se Veronika přehoupla do vyšší věkové kategorie mezi juniory. S Vlastičkou se neztratily a na MČR získaly bronz v kategorii mladších juniorů. Na konci sezóny přidali 2. místo ve finále české drezurního poháru. Za své výkony v roce 2023 byla Veronika oceněna 2.místem jako jezdec roku v kategorii drezura  - mladší junioři. 
I když se zdá, že Veronika tak trochu pořádá hon na stužky a medaile, není tomu tak. Pro Veroniku je stále na prvním místě dobrý pocit, soulad a pohoda každého koně, kterého jezdí. Každý, kdo jezdectví propadl ví, že kloubit jezdecký sport s náročnými školními  povinnostmi není snadné, jak časově, tak právě i z pohledu udržení klidu a pohody. 

Držíme tedy Veronice palce a s ní každému, kdo se do sedla tohoto krásného, ale náročného sportu odvážil. 

Tým PETandYOU