Přípravky k péči o šlachy, vazy, klouby koně

Pohybový aparát koně se dá, kromě užívání vhodných krmných doplňků, podpořit také lokální aplikací mastí a gelů přímo na požadovaném místě. Masti a gely určené k péči a k posílení šlachy koně a vazivové tkáně koně využíváme hlavně pro podporu hojení při zranění, ke zklidnění a ochlazení po namáhavém tréninku či závodech nebo naopak na prohřátí šlach a vazů před zatížením. Gely podporující hojení často obsahují přírodní látky jako je arnika, aloe vera či rozmarýn. Přípravky určené ke zchlazení nebo zmírnění otoku bývají kombinací eukalyptu a mentolu.  

⇒ Více o funkci šlach a jejich možném zranění si můžete přečíst zde.

Nejprodávanější

20 položek celkem
Chladivý jíl s minerály  pro koně
Akce Oblíbené
998 Kč

Ice Cool je chladivá terapie pro koně na bázi jílu pro unavené nohy koně po námaze. Chladí, stahuje, osvěžuje.  Máme vyzkoušeno a doporučujeme.

902
Bylinné mazání liquid na bolavé svaly, šlachy a klouby Absorbine Veterinary liniment
Akce Oblíbené
–12 %
od 588 Kč

Pokud je váš kůň zatuhlý ať už důsledkem velké námahy artrózy, ofouknutí či dlouhé přepravy, toto mazání je dobrým vyzkoušeným pomocníkem, jak koni od bolesti ulevit. Mazání má hluboký prohřívací efekt. Máme vyzkoušeno a doporučujeme na záda koní s KS a nálevky na nohou. Účinkuje rychle a účinek trvá dlouho Poskytuje úlevu pro unavené, zatuhlé a bolavé svaly, šlachy a klouby, zmírňuje otoky Antiseptická receptura pečuje o poškozenou kůži...

1673
Pasta pro koně na namožené šlachy
Akce
od 444 Kč

Chladivá pasta pro koně na bolavé šlachy a klouby s kaolinem, mentolem a výtažkem z libavky.  

712
Jíl na namožené šlachy koně
od 353 Kč

Minerální jíl se používá na namožené šlachy koně. Pomůže ulevit od zánětu či bolesti a napomáhá regeneraci. Jíl v kombinaci s minerálními látkami (vápník, železo, hořčík a další), heřmánkem, arnikou a mentolem.     

680
Kostivalový gel TOPVET
Akce Oblíbené
–18 %
od 162 Kč

Kostivalový gel pro koně. Kostivalový gel má spíše chladivý účinek. Kostival je známý pro své protizánětlivé vlastnosti a je často používán k tlumení bolesti a otoku spojených s poraněními svalů, kloubů a šlach. Aplikace kostivalového gelu poskytuje úlevu a pocit chladu, což pomáhá zmírňovat nepříjemné příznaky zánětu a podporuje rychlejší hojení.  

+ další
TOPVET60277
Péče o zhmožděniny TOPVET
Oblíbené
178 Kč

Podpora hojení zhmožděnin a drobných poranění kůže. Pro koně po tréninku či jiné zátěži. Obinadlo je napuštěno směsí extraktů a silic bylin (arnika, kostival, jedle, eukalyptus, máta, tymián,...), které působí chladivě, proti zánětu a bolesti. Balení obsahuje obinadlo 10m x 7 cm.   

TOPVET60213
Vlhčené obinadlo hřejivé, TOPVET
178 Kč

Bylinná kompozice s vysokým obsahem rostlinných extraktů a silic je napuštěna do pružného obinadla. Doporučujeme použít před náročným fyzickým výkonem jako prevenci před poškozením kloubů, svalů a vazů. Těchto vlastností je vhodné využít u sportovních, pracovních i rekreačních koní.

TOPVET60212
Chladivé vlhčené obinadlo TOPVET
Oblíbené
178 Kč

Zchlazení a regenerace namožených končetin po náročném tréninku či závodech. Může být použito místo ledování. Pružné obinadlo je napuštěno směsí bylinných extraktů a silic. Délka obinadla v balení 10m x 7 cm  

TOPVET60211
Kaštanový gel 500 ml, TOPVET
Akce Oblíbené
–18 %
162 Kč

Gel s obsahem kaštanu má typicky osvěžující a chladivý účinek, je často používán k ochlazení a uklidnění pokožky, zejména při otocích, modřinách, pohmožděninách nebo zánětech svalů a kloubů.  

TOPVET60276
Předzátěžový gel - hřejivý, TOPVET
od 241 Kč

Masážní bylinná kompozice ve formě balzámu s vysokým obsahem rostlinných extraktů a silic. Masáž provádíme před fyzickým výkonem jako prevenci poškození vazů, svalů i kloubů. Těchto vlastností je vhodné využít u sportovních, pracovních i rekreačních koní.

+ další
TOPVET60205
Pozátěžový gel - chladivý, TOPVET
Oblíbené
od 241 Kč

Masážní bylinná kompozice ve formě balzámu s vysokým obsahem rostlinných extraktů a silic. Masáž provádíme po náročném fyzickém výkonu při únavě a ztuhlosti vazů, svalů i kloubů. Těchto vlastností je vhodné využít u sportovních, pracovních i rekreačních koní. Gel je možné použít i jako náhradu ledování.

+ další
TOPVET60204
Ice cool gel, chladivý gel s minerály na unavené nohy
731 Kč

Chladivý gel pro osvěžení a ochlazení koně po práci nebo namáhavém výkonu. Obsahuje chladicí složky určené ke snížení tělesné a svalové teploty. Ice Cool gel byl vyvinut, aby přirozeně chladil, zklidňoval a posiloval koňské nohy unavené po práci či jiném náročném výkonu. Pro každého závodního koně, aby mohl podávat dlouhodobě skvělý výkon, je podpora svalů, šlach a kloubů nutností. Ice Cool gel byl vyvinut, aby přirozeně chladil,...

903
Chladivá koňská mast pro koně
288 Kč

Veterinární přípravek pro koně zchlazuje a prokrvuje celý pohybový aparát. Uvolňuje pohybový aparát po zátěži, zklidňuje unavené a bolavé svaly. Dopřává vašemu koni potřebný relax a regeneraci.  Osvěžení pro unavené koňské nohy. S esenciálními oleji, čistě z přírodních látek.  Po práci dopřejte svému koni uklidňující masáž s Chladivou koňskou mastí ZEDAN. Eukalyptový olej bývá tradičně využíván při bolestech kloubů.  Cajeputový...

1316
Arnika gel na namožené svaly s MSM
658 Kč

Špatné šlápnutí, příliš dlouhý trénink, nekvalitní povrch, náhoda? Stát se může cokoliv a často to odnesou koňské nohy. V takovém případě je dobré mít po ruce kromě hadice se studenou vodou také chladivý Arnika gel. Uklidňující chladivý gel pro pomoc při namožení svalů a šlach, podvrknutí a zhmoždění. Obsahuje MSM, extrakty z arniky a vilínu v gelu na vodní bázi.    

1146
Chladivá koupel pro koně Absorbine Cool down pro koně
1 139 Kč

Osvěžující regenerační bylinná koupel pro horké dny. Ochlazuje, zklidňuje a osvěžuje vašeho koně po práci díky aloe vera, arnice a deseti dalším bylinám.  Bez obsahu mýdla, přesto vymyje pot a vyčistí špínu Esenciální oleje pečují o kůži a srst, nahrazují oleje, které mohou být odplaveny potem Relaxační aromaterapie Bez oplachu Jemná receptura vhodná pro každodenní použití Vysoce koncentrovaný! Z jednoho balení naředíme přes...

817
Koňská mast regenerujícíí
367 Kč

Stiefel koňská mast, regenerující a revitalizující. Pro šlachy a klouby po těžké práci v tréningu nebo závodu. Stiefel Koňská mast na šlachy a klouby po těžké práci v tréningu či na závodech urychluje regeneraci namožených struktur. Přírodní účinné látky chladí, revitalizují a osvěžují. Skvělá na nohy, pomáhá však také v oblasti ramen a zad.   Masážní mast s arnikou, mentolem, rozmarýnem a eukalyptem. Kvalitní veterinární přípravek...

682
Absorbine - mazání na šlachy koní
Akce
719 Kč

Pokud je váš kůň zatuhlý ať už důsledkem velké námahy artrózy, ofouknutí či dlouhé přepravy, tento gel je dobrým vyzkoušeným pomocníkem, jak koni od bolesti ulevit. Gel je příjemný na manipulaci a má prohřívací efekt.  Účinkuje rychle Poskytuje úlevu pro unavené, zatuhlé a bolavé svaly, šlachy a klouby, zmírňuje otoky Příjemný gel, jednoduchá aplikace Antiseptická receptura pečuje o poškozenou kůži (odřeniny, dermatofiloza, letní...

99
Farnam Thermaflex® Liniment ( gel ) 354 ml
586 Kč

Gel pro okamžitou úlevu při bolesti svalů a kloubů. S obsahem MSM. Hluboko působící tekutá mast vhodná po námaze a přepracování. Stimuluje krevní oběh pro dlouhotrvající účinek. Zpočátku rychle chladí, následně přechází v hřejivé uklidnění. Pomáhá redukovat bolesti, otoky a ztuhnutí svalů. Obsahuje MSM - přírodní protizánětlivou látku. Bez obsahu acetonu.

3003583
Chaldivý obklad pro koně Poultice Farnam
Oblíbené
665 Kč

Chladivá pasta pro koně ve formě obkladu, vhodná k použití na namožené šlachy a klouby. Efekt podobný ledování či chlazení vodou. Působí 24 hodin.  

77105
Gel pro koně na namožené šlachy, klouby a svaly, Farnam
1 571 Kč

Chladivý gel na namožené šlachy, klouby či svaly po náročném tréninku či závodech. Působí proti bolesti a ztuhlosti. Velké balení 1,89 l.

82603

Šlachy spojují svaly s kostmi. Mají pevnou a elastickou strukturu. Hlavní funkcí šlach je přenášet sílu ze svalů na kosti, umožňující tak pohyb končetin. Jsou tvořeny kolagenními vlákny, která tvoří pevnou síť poskytující šlachám odolnost a schopnost přenášet tahové síly mezi svaly a kostmi.
U sportovních koní je zvýšené riziko ortopedických poranění, a poranění šlach nejsou výjimkou. Tato zranění mohou způsobit ukončení sportovní kariéry koně, a navíc existuje vysoká pravděpodobnost poranění opakovaného.
Zranění šlach nejčastěji nastává při zátěži, zejména při náročném tréninku, jako je rychlá nebo skoková práce na nerovném povrchu. Tato aktivita může způsobit natržení vláken šlach, a to od malých poškození s minimálním množstvím postižených vláken po vážná poranění s úplným přetržením šlachy. Často se vytvářejí lokalizované oblasti s poškozenými vlákny uvnitř šlachy. 
Klasické příznaky poranění šlach u koní zahrnují celkové známky zánětu, jako je zvýšená teplota, bolest a otok. Je však důležité si uvědomit, že zjevný otok nebo teplo nemusí být vždy zřejmé, a to zejména v závislosti na umístění zranění. Dalším běžným příznakem může být kulhání, přičemž jeho intenzita závisí na rozsahu a umístění poškození. Někdy může být kulhání téměř nepostřehnutelné, jindy může být kůň velmi bolestivý a chodit téměř na třech nohách. V každém případě, pokud máte podezření na poranění šlachy, je důležité okamžitě kontaktovat veterinárního lékaře.

Léčba poranění šlach u koní představuje výzvu, protože žádná z dostupných možností nezaručuje plnou obnovu původní zdravé šlachy. Při hojení dochází k nepravidelnému uspořádání a vytvoření jizvy, což vede ke vzniku méně elastických míst. Zhojená šlacha je obvykle slabší a náchylnější k opětovnému poranění než šlacha v původním zdravém stavu. V prvních 10 až 14 dnech po úrazu je léčba zaměřena na snížení počátečního zánětu, otoku a bolesti a prevenci dalšího poranění. Kůň by měl zůstat v boxu, a postižené místo by mělo být chlazeno, buď studenou vodou z hadice, ledem nebo například kaolinovým obkladem.

Kontrolovaný pohyb je klíčový pro vytvoření kvalitní nové šlachových vláken během procesu hojení. Vede ke zvýšení pevnosti a pružnosti opravené šlachy. Návrat k normálnímu zatěžování končetiny může trvat od 8 do 12 měsíců, přičemž intenzita zátěže by měla být postupně zvyšována v závislosti na rozsahu a pokroku hojení poškozené šlachy.