Péče o kopyta, mazání, oleje a přípravky proti hnilobě kopyt

Použití olejů a mazání na kopyta nejen že dělá celkový vzhled koně hezčím, ale také podporuje kvalitu kopyt koně. Kromě vyživujících přírodních olejů, které kopyto hydratují,  mohou obsahovat i složky s antibakteriálním a protiplísňovým účinkem. Pro tyto přípravky sáhneme v případě, kdy u koně řešíme prevenci či již léčíme hnilobu kopyt.  Vnější ošetření kopyt je doporučováno 2 – 3 týdně. 

⇒ Více o léčbě hniloby kopyt si můžete přečíst zde.

Nejprodávanější

21 položek celkem
Proti hnilobě kopyt Absorbine Hooflex
695 Kč

Absorbine Hooflex Proti Hnilobě Kopyt je špičkovým přípravkem pro péči o kopyta, ničícím bakterie a plísně, působícím preventivně a léčebně proti vzniku hniloby střelky a onemocnění bílé čáry  

92
Kopytní balzám pro poškozené kopyto Topvet 500 ml
Oblíbené
od 151 Kč

Mazání na kopyta pro koně se suchým nebo lámavým kopytem. Kopyto je po použití elastičtější. Směs vosků kopyto vyživuje a chrání.

+ další
TOPVET60201
Healthy Hoof sprej - proti hnilobě kopyt a podlomům
Oblíbené
od 99 Kč

Dezinfekční sprej pro koně Healthy Hoof vhodný při řešení hniloby kopyt či podlomů. Účinně působí proti plísním, virům i bakteriím. Bezoplachový, hypoalergenní, vhodný pro každodenní použití. Super pomocník pro koně trávící čas v bahnitém výběhu s rizikem vzniku podlomů či hniloby kopyt.   

+ další
30459/500
Farnam Rain Maker™  - mazání na kopyta
DOPORUČUJEME Oblíbené
1 295 Kč

Oblíbené, vysoce kvalitní a účinné mazání na kopyta od výrobce Farnam. Udržuje kopyta elastická a odolnější. 

39701
Přípravek Stiefel AKUT proti hnilobě kopyt
524 Kč

Přípravek oblíbené značky Stiefel Proti hnilobě kopyt AKUT s organicky vázanou mědí poskytuje střelce kopyta ochranu před negativním působením  látek, které by mohly kopyto poškodit (například amoniak uvolňující se z moči v použité podestýlce) Tento přípravek pečuje o střelku, udržuje ji suchou a zajišťuje ochranu před poškozením nebo vznikem hniloby kopyta. S obsahem organicky vázané mědi přispívá k celkovému zdraví a pevnosti kopyta....

981
Olej na kopyta koní, NAF
Akce Oblíbené
–8 %
249 Kč

Aplikací tohoto vysoce kvalitního oleje dodáte kopytům přirozený lesklý vzhled. Olej udržuje kopyta zdravá a pružná.   

874
Balzám na kopyta s tea-tree a vavřínovým olejem pro koně
Akce
329 Kč

Stiefel Balzám na kopyta je osvědčeným produktem. Jedinečná receptura pomáhá chránit kopyta před vlivy prostředí, jako jsou přílišná vlhkost nebo sucho. Balzám je obohacený o tea tree olej, který má přirozené antimikrobiální vlastnosti, což pomáhá bojovat proti bakteriím a plísním,  chrání tedy kopyta před infekcemi. Pravidelná aplikace podporuje zdravý růst, kvalitu a regeneraci kopyt.      

731
Mazání na kopyta TOPVET
Oblíbené
124 Kč

Mazání na kopyta. Pro koně se zdravým kopytem. 

TOPVET60200
Topvet serum proti hnilobě kopyt
223 Kč

Přípravek proti hnilobě kopyt. Urychluje regeneraci střelky a chrání ji před působením moče, amoniaku a dalšími vlivy. Složení látek účinně pomáhá potlačovat množení bakterií a plísní způsobující vznik hniloby střelky a onemocnění bílé čáry. Podporuje hojení tkání a zlepšuje stav kopyta.

TOPVET60426
Olej na kopyta - pro zdravé kopyto, TOPVET
Oblíbené
od 223 Kč

Olej na kopyta je určený pro koně se zdravým, ale i poškozeným kopytem. Kopyto je po použití zdravé, elastické a připravené na vysokou zátěž.

+ další
TOPVET60202
Olej na kopyta - pro poškozené kopyto, TOPVET
Oblíbené
od 268 Kč

Olej na kopyta je určený pro koně s poškozeným kopytem. Originální receptura kopytní tkáň vyživuje, hojí a regeneruje. Kopyto je po použití zdravé, elastické a připravené na vysokou zátěž.

+ další
TOPVET60203
Pre Feet Hoof moist - prírodná masť na kopytá
720 Kč

Veterinární přípravek NAF Hoof Moist je hydratační mazání na kopyta na vodní bázi, s obsahem eukalyptového oleje. Hydratuje kopyta, aniž by vytvářel bariéru okolo kopytní stěny. Umožňuje přirozené kolísání hladiny vlhkosti a nechává kopyta “dýchat”. Zcela přírodní krém na vodní bázi pro zachování vlhkosti v kopytech. Hoof Moist je hydratační přípravek, který proniká skrz kopytní rohovinu a hlavně ji neucpává, nezanechává nános zevně kopyta,...

1557
Pro posílení a výživu střelky kopyta Strahl-Fit intensiv
530 Kč

ZEDAN Strahl-Fit Intensiv vyživuje a posiluje střelku vysoce koncentrovaným propolisem a organickým extraktem z měsíčku lékařského a lze jej použít i v akutních případech. Propolis je bakteriostatický. Bio etanol proniká hluboko do střelky. Šelak odpuzuje nečistoty a vodu. Extrakt z BIO měsíčku lékařského podporuje regeneraci. Návod k použití: Pravidelná péče: Kopyto a zvláště střelku 1x týdně důkladně vyčistěte. Pomocí dávkovací...

1435
Kondicioner na kopyta čistě přírodní Absorbine Hooflex conditioner natural
855 Kč

Olej - kondicioner na koňská kopyta pro podporu jejich přirozeného zdraví. Je složen výhradně z přírodních látek za použití bylinných přísad, jako je tea tree olej, extrakt z arniky, kostival a avokádový olej. Veterinární přípravek. Podporuje zdraví kopyt přírodním způsobem bez "chemie" Praktický štěteček zabudovaný v uzávěru obalu urychluje aplikaci, okolí se tolik neušpiní Ošetřuje křehká a lámavá kopyta Obsahuje antibakteriální a...

1298
Přírodní balzám na posílení kopyt Kronrand Balsam
461 Kč

Přírodní balzám na posílení kopyt je přípravek určený pro každodenní intenzivní péči o kopyta. Ideální pro pomoc při suchých, rozpraskaných kopytech. ZEDAN Kronrand Balsam obsahuje přírodní účinné látky a cenné esenciální oleje, které podporují a stimulují růst zdravých kopyt.  Pro podporu přirozeného růstu kopyt naneste jednou týdně na korunku a pečlivě vmasírujte. U silně popraskaných kopyt aplikujte po dobu dvou týdnů denně.  Keratin-...

986
Přípravke proti hnilobě kopyt Proti Hnilobě kopyt PREVENT
603 Kč

Veterinární přípravek značky Stiefel Proti hnilobě kopyt PREBVENT pečuje o střelku, chodidlo i bílou čáru a napomáhá jejich regeneraci. Obsahuje pečlivě vybrané složení účinných látek, které podporují regeneraci prasklin a poškozených míst na kopytech. Díky vysokému obsahu látek, které zadržují vlhkost v kopytech, provitaminu B5 a levandulového oleje poskytuje kopytu všechno potřebné pro zdravou a rychlou regeneraci a tvorbu kvalitní kopytní...

980
Paint it - čierny a bezfarebný lak na kopytá
617 Kč

Čierny a bezfarebný lak na kopytá. Úplne bezpečný pre konské kopytá, ktoré neuzatvára, necháva "dýchať" a neničí. Lak nie je nutné zmývať po niekoľkých dňoch sám opadá. Nie je veterinárny prípravok podľa § 66 ods. 1 písm. a) veterinárneho zákona a slúži výhradne na krášlenie koňa. Balenie: fľaštička 250 ml

933
Spray pro výživu kopyt Hufpflege Spray čtyři v jednom
Oblíbené
447 Kč

Přípravek zn. Zedan pro komplexní péči o kopyta čistě přírodního složení. Pečuje o kopytní stěnu, korunku, střelku i chodidlo. Podporuje růst kopyt, pružnost kopytní stěny a navíc zanechává kopyta krásně lesklá.  

854
Bylinný olej na kopyta koní
Akce Oblíbené
444 Kč

Bylinný pečující olej na kopyta pro koně na přírodní bázi od známé značky Stiefel.Olej na kopyta je vyroben z kvalitních rostlinných olejů, které jsou známé pro své výživné a hydratační vlastnosti. Díky tomu dokonale zvláčňuje suchá kopyta a pomáhá předcházet jejich praskání a lámání.    

732
Kondicionér na kopyta Absorbine Hooflex
855 Kč

Lehce aplikovatelný olej na kopyta, který pomáhá udržet vlhkost v kopytě po delší čas. Špičkový produkt v péči o kopyta  

93

O koňská kopyta se staráme denně, protože, když mají problém kopyta, má problém celý kůň. Kvalitu kopyt ovlivňuje především strava koně, neméně důležitou roli hrají také další faktory, jako pravidelná úprava kopyt, povrchy, po kterých se kůň pohybuje, klima, kvalita pastvy celkový management a péče o koně.
Pokud se kůň potýká s problémy, jako je nekvalitní rohovina, pomalý růst, zvýšený výskyt prasklin, drolení či štěpení kopyt, lze je často přičíst právě nutričním nedostatkům. V právě takové chvíli se začínáme rozhlížet a vybírat vhodný vitamínový doplněk, který pomůže. 
Většina krmných doplňků určených pro péči a podporu kopyt obsahuje biotin, zinek, lysin, methionin a mastné kyseliny.

Pozitivní vliv na kopyta vašeho koně mají také topické aplikace, jako jsou oleje, masti či kondicionéry na kopyta. Některé, kromě vyživujících přírodních olejů zajišťujících hydrataci kopyta, obsahují také antibakteriální a protiplísňové složky. Vnější ošetření kopyt je doporučováno 2 – 3 týdně.

Hniloba kopyt u koní
Hniloba kopytního střelu je onemocnění, které postihuje rohovou část kopyta, nejčastěji kopytní střelku. Hniloba je způsobena bakteriemi, které proniknou do rohové části kopyta prostřednictvím trhlin nebo poranění v případě, že kopytní rohovina není zcela v pořádku. K takovému stavu může dojít například vlivem dlouhodobého stání ve vlhku a  mokru, ať už v bahnitém výběhu nebo v nedobře kydaném boxu. Kopyto je pak měkčí a stává se dobrou živnou půdou pro nechtěné bakterie. Dalším rizikovým faktorem pro vznik hniloby je tvar střelu. U kopyt s těsnými patkami, úzkým střelem a hlubokými rýhami se hnilobě daří lépe než u kopyt s širokou plochou střelkou. Při pohybu kopyt se širokým střelem se ještě více rozšiřují kopytní rýhy, střelka došlapuje až na zem, a tak se obrušuje se přebytečná rohovina a v kopytě se nedrží nečistoty. Kopyto z úzkým střelem tuto schopnost ztrácí.
Jak hnilobu kopyt poznat a jak se jí zbavit? Někdy je kopyto vlivem prostředí pouze měkké, ale není napadeno infekcí. Pokud je kopyto bakteriemi napadeno, uvidíme a hlavně ucítíme při čištění kopyt mazlavou černou nehezky zapáchající tekutinu a to hlavně, pokud zajedeme háčkem, hlouběji v kopytních rýhách. To může být pro koně i bolestivé.
Kopyto, u kterého máme podezření na napadení hnilobou je třeba nejprve opravdu důkladně vyčistit, aby bylo na vše dobře vidět. V rámci očištění je potřeba také odstranit odumřelou, visící rohovinu, která je jen živnou půdou pro bakterie. Střelové rýhy se dobře čistí pomocí kartáčků a gázi, kterou rýhou protahujeme do té doby, než je rýha čistá. Na vyčištěné kopyto aplikujeme některý z dezinfekčních prostředků, které bakterie způsobující hnilobu, zahubí. Použít lze Povidon Jodid (betadina), ale i roztok hypermanganu. K dispozici jsou již také přípravky vyvinuté přímo na pomoc s hnilobou střelu například Frog od značky Hooflex nebo přípravek s mědí od značky Stiefel. Hniloba může být někdy úporná a tak je nutné se důkladnému čištění a péči o kopyta věnovat několik dní i týdnů než hniloba zmizí. Kromě toho je ale potřeba zvážit a upravit celý management koně, tj. zajistit dobře vyčištění box, pravidelný pohyb a pokud možno omezit dlouhodobé stání v blátivém mokrém výběhu. Navíc je dobré věc řešit v rámci pravidelných návštěv s podkovářem.