Premin BOSWELLIA

Tip DOPORUČUJEME
Neohodnoceno
Značka: Premin
4 335 Kč / ks 999 Kč / ks od 999 Kč / ks 3 770 Kč bez DPH 869 Kč bez DPH od 869 Kč bez DPH
Objednáno Skladem Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
6.12.2023 5.12.2023 Zvolte variantu

Premin Boswellia - Kloubní výživa pro koně
 Obsahuje ověřené účinné látky pro léčbu a zmírnění příznaků artrózy: MSM-methylsulfonylmetan, glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, + navíc  extrakt z Boswellia Serrata (90% extrakt). Boswellie nebo-li kadidlovník (Boswellia serrata) je rostlina, která roste v oblastech Středního východu a Jižní Asie. Boswellie byla hojně využívána v ájurvédské medicíně, zejména pro své protizánětlivé působení. Uplatnila se především při bolestech kloubů, způsobených artrózou nebo revmatoidní artritidou. Pro tyto účinky se také užívá boswellie pro koně.

Premin® plus BOSWELLIA pro prevenci i akutní stavy obtíží pohybového aparátu (kulhání, pohmožděniny, artróza, pro zvýšení elasticity šlach atd). Dále příznivě působí při dlouhotrvajících zánětech, respiračních potížích a obtížnosti dýchání a špatném trávení."

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Artróza je degenerativní onemocnění kloubů. Vzniká na základě opotřebení kloubní chrupavky, ale též například vlivem systémového onemocnění či následkem úrazu. Nevyhýbá se nikomu a je jen otázkou, jak a kdy kterého jedince postihne. Včasným podávání vhodných krmných doplňků můžeme její projevy zmírnit.  Většina aktivních látek v kloubní výživě spadá do skupiny látek označovaných jako SYSADOA (symptomaticky pomalu působící látky proti osteoartróze).   Mezi nejznámější SYSADOA patří kyselina hyaluronová, chondroitin sulfát a glukosamin.  

Boswellia Serrata obsahuje boswellové kyseliny, které působí jako silné protizánětlivé, antiartritické a analgetické činidlo. Působení je podobné jako u nesteroidních protizánětlivých léků s tím rozdílem, že vyžívá "tzv. COX-šetřící dráhu" působení, která zabraňuje riziku a možným komplikacím podráždění gastrointestinálního traktu. Účinnost Boswellie na snížení bolesti a zánětu a také zlepšení hybnosti kloubů byla robustně prokázána v klinických studiích i praxi v humánní medicíně. Důvěra a rozsáhlé použití boswelie při managementu artrózi u koní se zatím opírá hlavně o vysoce pozitivní zkušenosti majitelů a veterinářů. Kdo má vyzkoušeno, boswellii řadí mezi doplňky, které využívá denně, podobně jako například MSM. 

Doplňkové krmivo Premin® plus BOSWELLIA s obsahem extraktu z kadidlovníku, chondroitiny a přídavkem protizánětlivého MSM (metylsulfonylmethan). Použitý extrakt obsahuje 95% Boswellia Serrata! Boswellová kyselina nemá dráždivé a poškozující účinky na sliznici žaludku, které způsobuje dlouhodobé užívání nesteroidních antirevmatik.

Dávkování: Denně dle aktuální kondice a zátěže: 20g/dospělého koně o živé hmotnosti cca 500 - 600 kg.

Balení: 1kg a 5kg balení

Obsahuje: Dextróza (cukr), MSM-methylsulfonylmetan, glukosamin sulfát, extrakt z Boswellia Serrata (90% extrakt), chondroitin sulfát, řepkový olej.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kloubní výživa pro koně, péče o svaly, šlachy a vazy koně
Určení: KLOUBY
Určení: KLOUBY

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Premin® - Česká minerální a doplňková krmiva pro koně

Výrobce značky Premin -  VVS Verměřovice se může pochlubit již padesátiletou historií.   V roce 2006 chtěli pro svého dostihového mladíka Childe Harolda jen tu nejlepší výživu. Podle poznatků a povědomí o výživě zvířat, kterou ve VVS měli, připravili recepty doplňků výživy. Tím VVS pootevřeli dveře do zcela nového, odvětví, do výživy koní. Nezůstalo totiž jen u Childíka, VVS se rozhodli  se v tomto segmentu uplatnit. 

Dnes se formulacím receptur věnuje tým profesionálů, odborníků na výživu a veterinárních lékařů. Zpětnou vazbou je především zdraví a výkon koní. Výhodou VVS a tedy naší značky Premin je i dokonalá výrobní technologie, která zaručuje stoprocentní dosledovanost všech komponent, které se procesu výroby účastní.  VVS využívá, jako jediní v České republice RFID technologii. Míchací a balící zařízení, dílem robotické, patří rovněž k tomu nejmodernějšímu, co na světě existuje.

VVS Verměřovice s.r.o.

Počátky výroby minerálních krmných doplňků ve Verměřovicích se datují na listopad roku 1970. Tvůrci jejich prvních receptur byli významní profesoři a vědečtí pracovníci, kteří významně ovlivnili výživu zvířat. Začínalo se s výrobou tzv. MIX mléka, později se přidala výroba minerálních krmných přísad a nakonec premixů.
Od listopadu 2013 je VVS Verměřovice držitelem certifikátu GMP+B1 pro oblast "Výroba minerálních krmiv, doplňkových krmiv a premixů pro zvířata a obchod s krmnými surovinami a doplňkovými látkami."