Jak vybrat pelíšek pro psa a kam ho umístit?

Psi jsou aktivní a zvědavá zvířata, která potřebují dostatek prostoru k prozkoumávání a očichávání okolí a hrám. Aby to všechno zvládli, je pro ně velmi důležité, aby měli klidné místo, kde si pohodlně odpočinou a zdřímnou. Je na nás, majitelích psů, takové místo pro pelíšek v naší domácnosti najít.

Zde je pár tipů, jak správný pelíšek pro vašeho psa vybrat:

Je důležité vybrat pelíšek správné velikosti pro vašeho psa. Všímejte si, jako polohu váš pes obvykle při spaní preferuje. Zda se natáhne, stočí do klubíčka nebo leží na zádech s nohama ve vzduchu. Pelíšek by měl být dostatečně prostorný, aby váš pes mohl svou oblíbenou polohu zaujmout a pohodlně se v něm vyspat. A jak psa změřit? K měření vám postačí klasický krejčovský metr. Vyčkejte, až bude pejsek odpočívat, a změřte jej v jeho oblíbené poloze. Změřte délku od špičky nosu až ke kořeni ocasu. Aby se pejsek mohl v pelíšku pohodlně přetáčet, připočtěte 10–20 cm navíc.

Existuje mnoho různých typů pelíšků pro psy. Každému pejskovi vyhovuje něco jiného. Svou roli hrají i další faktory jako například teplota. Váš pes může mít v teplejších obdobích raději matraci a když je chladněji, spokojeně se zachumlá do kulatého huňatého pelíšku. Ideální tedy je, mít pelíšků několik a dát mu na výběr.
Kulaté nebo oválné pelíšky s bočnicemi jsou skvělé pro psy, kteří se rádi stočí do klubíčka. Bočnice navíc poskytují pejskovi pocit útulna a také ho chrání před průvanem. Matrace jsou vhodné pro psy, kteří preferují ležet natažení na rovném povrchu. Pro teplé letní měsíce existují speciální lehátka pro psy, často doplněné stříškou proti sluníčku. Příjemné ochlazení mohou psovi poskytnou chladící podložky plněné speciálním gelem.

Vyberte pelíšek vyrobený z kvalitních a příjemných materiálů. Na prvním místě je pohodlí vašeho psa, pelíšek by tedy měl být dobře polstrovaný. Lehací ploše věnujte dostatečnou pozornost Pokud plánujete používat pelíšek venku nebo na cestách, zvažte voděodolný materiál pelíšku vyhnete se tak navlhnutí a následné nutnosti sušení. Pro dlouhodobé spokojené užívání pelíšku je důležité, aby pelíšek byl snadno omyvatelný a udržovatelný. Je celkem standardem, že se pelíšky dají prát v pračce. A pozor, v neposlední řadě se vám musí pelíšek líbit a hodit se k vašemu stylu.

Pelíšek umístěte na teplé a klidné místo bez průvanu. Doma vyberte místo pro pelíšek v klidné části domu, kde váš pes může nerušeně odpočívat. Zároveň můžete mít další pelíšek v místnosti, kde trávíte hodně času, aby váš pes mohl být blízko vám a zároveň si odpočinout na pohodlném místě. Pokud máte více než jednoho psa, každý z nich by měl mít pelíšek vlastní. Případně zvažte pořízení většího pelíšku, do kterého se psi pohodlně vejdou.

Nerušit
A konečně, nikdo z nás nemá rád, když je někdo rušen, když se snažíme spát, a psi se neliší. Ujistěte se, že každý v rodině, včetně dětí, ví, že má svého psa nechat samotného, když je ve své posteli – to je důležitá součást zajištění bezpečnosti dětí a šťastných psů.