Péče a výživa kopyt koní
Aplikace olejů, mastí či kondicionérů na kopyta koně nejen že dělá celkový vzhled koně hezčím, ale hlavně podporuje kvalitu kopyt koně. Kromě vyživujících přírodních olejů, které kopyto hydratují, mohou obsahovat i složky s antibakteriálním a protiplísňovým účinkem. Vnější ošetření kopyt je doporučováno 2 – 3 týdně.
O koňská kopyta se staráme denně, protože, když mají problém kopyta, má problém celý kůň. Kvalitu kopyt ovlivňuje především strava koně, neméně důležitou roli hrají také další faktory, jako pravidelná úprava kopyt, povrchy, po kterých se kůň pohybuje, klima, kvalita pastvy celkový management a péče o koně.
Pokud se kůň potýká s problémy, jako je nekvalitní rohovina, pomalý růst, zvýšený výskyt prasklin, drolení či štěpení kopyt, lze je často přičíst právě nutričním nedostatkům. V právě takové chvíli se začínáme rozhlížet a vybírat vhodný vitamínový doplněk, který pomůže.
Většina krmných doplňků určených pro péči a podporu kopyt obsahuje biotin, zinek, lysin, methionin a mastné kyseliny.
Pozitivní vliv na kopyta vašeho koně mají také topické aplikace, jako jsou oleje, masti či kondicionéry na kopyta. Některé, kromě vyživujících přírodních olejů zajišťujících hydrataci kopyta, obsahují také antibakteriální a protiplísňové složky. Vnější ošetření kopyt je doporučováno 2 – 3 týdně.