Zimní deky pro koně, stájové a výběhové

Pro chladné podzimní dny a mrazivé zimy je potřeba pro vašeho koně obstarat kvalitní zimní termo deku. Pokud v ní bude koník chodit i do výběhu, je potřeba, aby byla také nepromokavá a neprofoukla. Většina dek je vyrobena z odolného prověřeného materiálu 600D a je díky svým vlastnostem vhodná k celodennímu použití jak do stáje, tak do výběhu. Jinou možností, jak koně v zimě dekovat, je pořídit mu stájovou termo deku a na pobyt do výběhu přes ní obléct ještě lehkou výběhovou deku. To má nespornou výhodu v tom, že koník je doma stále v čisté dece a výběhová deka se dá lehce odnést usušit či vyprat. 
Gramáž výplňového materiálu zvolte podle potřeby tak, aby vašeho koně netrápila zima, ale ani horko – zejména podle toho, jestli budete deku využívat jako stájovou nebo výběhovou a kolik času v ní kůň bude trávit. Pro ostříhané koně doporučujeme deky s krčním dílem.

 

Nejprodávanější

9 položek celkem
Stájová deka pro koně RugBE Indoor modrá
Oblíbené
1 207 Kč

Stájová deka RugBe 150g z dílny Covalliero. Kvalitní stájová deka se zateplením 150g, s širokým proševem, dvojitým nastavitelným zapínáním na prsou na 2 přezky, rozparky na pleci pro volný pohyb koně, křížové zapínání pod břichem jako ochrana proti přetočení, nastavitelné popruhy mezi zadní nohy a chránič.  

+ další
325419
Zimní deka výběhová 300g modrá Waldhausen
Oblíbené
2 849 Kč

Zimní výběhová deka se zateplením 300g, z odolného materiálu 1 200 denier a podšívkou udržující optimální klima během chladných zimních dnů. Křížové zapínání pod břichem, kryt ocasu, měkké podložení kohoutku, vodní sloupec 3000 mm.

+ další
8019505-145
Zimni stajova deka 300 g ECONOMIC Waldhausen
Oblíbené
1 319 Kč

Stájová termodeka s hřejivou výplní 300 g/m. Dobře padnoucí deka anatomického střihu. Deka má křížové popruhy, rozparky a nastavitelné přední zapínání. 

+ další
8005164-155
Zimní deka pro koně -poddeka 200g
Oblíbené
1 504 Kč

Stájová deka / poddeka 200 gHřejivá, prodyšná spodní deka s termonáplní 200 g/m².Svrchní materiál má silikonový potisk v zadní části a zabraňuje klouzání vrchní deky.Jednoduché zapínání na T-přazku s gumičkou a krytem na suchý zip.Vhodná pro deky s Clip - in systémem Waldhausen2 elastické pásky na suchý zip každý v oblasti ramen a v zadní části pro snadné připevnění ke všem outdoorovým dekám Waldhausen Economic, Comfort a Premium.Vnější...

8030801-115
Termo Poddeka 100 g, ECONOMIC
Oblíbené
1 404 Kč

Stájová deka / poddeka 100 gHřejivá, prodyšná spodní deka s termonáplní 100 g/m². Svrchní materiál má silikonový potisk v zadní části a zabraňuje klouzání vrchní deky.Jednoduché zapínání na T-prsa s gumičkou a krytem na suchý zip. Vhodná pro deky s Clip - in systémem Waldhausen2 elastické pásky na suchý zip každý v oblasti ramen a v zadní části pro snadné připevnění ke všem outdoorovým dekám Waldhausen Economic, Comfort a Premium.Vnější...

8030701-115
Zimní deka pro koně RugBe IceProtect 200 černá
1 664 Kč

Zimní výběhová deka Covalliero, 200g Vysoce kvalitní výběhová termodeka s propracovaným střihem pro volný pohyb koně. Na prsou se deka zapíná pomocí karabin s nastavitelných popruhů, na plecích rozparky pro volný pohyb, křížové zapínání pod břichem proti přetočení deky a chránič ocasu. K dece lze dokoupit samostatný krční díl.• zateplení 200 g• z vysoce odolného polyesteru proti roztržení 600 Denier• deka je voděodolná a prodyšná• k dece lze...

+ další
326129
Zimní deka stájová  RugBe 2v1 tmavě modrá
910 Kč

Poddeka se zateplením 100g, tmavě modrá Praktická termo deka, kterou  lze použít samostatně jako stájovou deku, nebo jako spodní zateplovací vrstvu pod lehkou výběhovou deku či jinou zimní deku, když je třeba přidat další vrstvu. 

3297763

Jakou vybrat pro vašeho koně hřejivost (gramáž) zimní deky? 

Při výběru gramáže je třeba dobře zvážit , zda  je koník oholený nebo ne, kolik času tráví ve výběhu a v jaké bude přes zimu zátěži. Pokud máte hobby koně, který tráví většinu času ve výběhu a žádné náročné tréninky ho nečekají, pak ho patrně nebudete holit a můžete zvolit deku pouze pro ochranu před deštěm a větrem nebo s menší gramáží. U koní, kteří přes zimu sportují a tedy se při práci potí je možno zvolit 2 cesty. První je začít koně dekovat opravdu brzy, aby mu zimní srst tolik nenarostla anebo koně ostříhat a pak je třeba dekovat opravdu důsledně s využitím vyšších gramáží. 

 

Jak vybrat správnou velikost deky pro vašeho koně? 

Důležitá je však vždy správná velikost zaručující vašemu koni pohodlí. Velikost deky vhodné pro vašeho koně zjistíte změřením jeho hřbetu od kohoutku po kořen ocasu – tato vzdálenost odpovídá velikosti.